1% dla Przyjaciół Ziemi?

ekologicznie.com.pl

Zrzeszenia należące do Przyjaciół Ziemi to organizacje pożytku publicznego. Oznacza to, że wypełniając coroczne zeznanie podatkowe możemy odprowadzić jeden procent płaconego przez nas podatku na konto Przyjaciół. Czy warto podjąć taką decyzję?
Na pytanie to oczywiście każdy musi ostatecznie odpowiedzieć sobie sam. Z pewnością jednak istnieje szereg przesłanek, by odpowiedź była twierdząca. Przed gorącym namawianiem na wspieranie kont ekologów powstrzymują nieco „konkurencyjne” organizacje, które możemy wesprzeć jednym procentem. Czy powinniśmy zasilać konto Przyjaciół Ziemi, kiedy pieniędzy potrzebują również rodzice niepełnosprawnych dzieci?
Wątpliwości są nieuniknione. Powinniśmy jednak pamiętać, że ekologia nie jest działalnością oderwaną od codzienności. Wręcz przeciwnie. Jakość otaczającej nas zieleni ma bezpośrednie przełożenie na nasze zdrowie. Wspierając organizacje ekologiczne również dbamy o zdrowie – przyczyniamy się zmniejszenia liczby zachorować na choroby serca z powodu zanieczyszczonego powietrza, wspieramy ekologiczne farmy, które produkują zdrową żywność, czy finansowo pomagamy w akcjach sprzątania świata i dokarmiania dzikich zwierząt. Warto wziąć ten argument pod uwagę i być może choć raz zdecydować się na wsparcie Przyjaciół Ziemi przy pomocy jednego procenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close