Ekologia i zdrowie

Grupy Przyjaciół Ziemi na całym świecie skupiają swe wysiłki wokół zagadnień związanych z ekologią. Z tematem „eko” wiąże się także kwestia zdrowego trybu życia, która również jest obiektem zainteresowania Przyjaciół Ziemi. Stowarzyszenie propaguje zdrowy tryb życia oraz zachowania ekologiczne. Ma to sens tym większy, gdy uświadomimy sobie, że obie kwestie są ściśle powiązane.
Ekologia to dbałość o środowisko naturalne wokół nas, o lepszą jakość roślinności miejskiej, o czystość obszaru, na którym przebywamy, o czyste powietrze a także żywność pozbawioną nadmiaru dodatków chemicznych. Wszystkie te czynniki bezpośrednio lub pośrednio przekładają się na stan naszego zdrowia. Jeśli chwilę się zastanowimy możemy dojść do wniosku, że dbałość o środowisko jest równie ważna dla prawidłowego działania naszego organizmu, jak poranne bieganie czy regularne wizyty w klubie fitness.
Jednym z czynników, które mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania ludzkiego organizmu jest jakość powietrza, którym oddychamy. Postęp cywilizacyjny sprawił, że nie brakuje nam jedzenia ani dachu nad głową, a w ciągu godziny możemy pokonać kilkadziesiąt kilometrów. Niestety rozwój techniki i ośrodków miejskich zaowocował także zanieczyszczonym powietrzem. Stopień zanieczyszczenia powietrza ma znaczący wpływ np. na liczbę osób umierających z powodu chorób serca w danym regionie. Ta zależność mówi wiele o potrzebie oddychania czystym, oczyszczonym przez roślinność powietrzem. Systemy oczyszczania powietrza

www.narzedziaiosprzet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close