Sprzątaj psie odchody

Miejska zieleń to przede wszystkim filtry powietrza, które sprawiają, że mieszkańcy każdego dnia wdychają mniejszą ilość spalin i w konsekwencji są zdrowsi. Parki, skwery czy przydrożne kwietniki mają jednak również inną istotną funkcję. Mowa o estetyce.
Strona wizualna zielonej strony miasta jest tak ważna, gdyż to właśnie do parku czy do osiedlowego zielone zakątka mieszkańcy wybierają się w celach wypoczynkowych. Taki relaks jest szczególnie ważny i niesie ze sobą pozytywne konsekwencje zdrowotne. Zieleń działa kojąco na organizm, odpręża i daje okazję do pooddychania naprawdę świeżym powietrzem. Niestety do romantycznych czy rodzinnych spacerów można się łatwo zniechęcić, gdy zauważamy, że pod każdym kolejnym drzewem leży sterta psich odchodów.
Sprzątanie po psie nie jest zajęciem miłym, nie dziwi więc niechęć właścicieli do zbierania odchodów swoich pupili. Niestety w efekcie cierpią zarówno osoby, które psa nie posiadają, jak i ci, którzy przykładnie po czworonogu sprzątają. Właściciele psów na szczęście coraz częściej decydują się na skorzystanie z kosza na psie odchody i taki trend może cieszyć. Kwestią czasu jest moment, w którym uprzątanie nieczystości będzie traktowane jako coś normalnego, a „wstydliwi” właściciele pozostaną w mniejszości. Dzięki sprzątaniu odchodów parki nie straszą, a pokazują swój prawdziwy urok i zachęcają do częstszego spacerowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close