Obudź eko-świadomość

www.idealnypracodawca.pl

Zanim po raz pierwszy wyrzucimy zgniecioną kartkę do innego kosza, niż plastikowe opakowanie lub zanim zaczniemy oszczędniej korzystać z wody w kranie musimy najpierw przejść proces myślowy, który sprawi, że nasz umysł stanie się trochę bardziej „zielony”. To świadomość ekologiczna sprawia, że mamy motywację do podejmowania działań na rzecz czystości naszej planety. Jeśli nikt nigdy nie powiedziałby nam, że foliowe torebki rozkładają się przez czterysta lat, ale są bardzo pożyteczne jako materiał recyclingowy, z Czytaj dalej Obudź eko-świadomość

www.monitobiektu.com.pl

Zimą pamiętaj o zwierzętach

Nikt nie lubi mrozów. Ani ludzie, ani zwierzęta. W odróżnieniu od zwierząt jednak większość z nas potrafi zapewnić sobie dach nad głową, pożywienie i grzejnik, który sprawi, że zapomnimy o ostrym mrozie na zewnątrz.

https://www.nagrzewnice-sklep.pl/pl/produkt/klimatyzer-master-bc80-2
Zwierzęta niestety nie radzą sobie tak dobrze, dlatego świetnym pomysłem jest okazanie dobrego serca i pomoc głodnym i zmęczonym zwierzakom. Zarówno tym żyjącym dziko, jak i tym, które dzielą z nami gospodarstwo domowego.
Kasza, słonecznik czy pszenica wystarczy, by pomóc głodnym ptakom. Niewielką ilość wystarczy wysypać na parapet lub na ziemię podczas spaceru po parku. Musimy przy tym pamiętać jedynie o tym, by pożywienie było suche. Wilgotny pokarm może przynieść skutek odwrotny od oczekiwanego – jest niebezpieczny dla zwierząt, bo może prowadzić nawet do odmrożenia układu pokarmowego.
Zimą powinniśmy zapewnić także wysokokaloryczny posiłek zwierzętom domowym trzymanym na dworze. Warto przemyśleć zabranie psa do domu lub przynajmniej spuszczenie z łańcucha. Dobrym pomysłem jest też ocieplenie budy.