Zimą pamiętaj o zwierzętach

Nikt nie lubi mrozów. Ani ludzie, ani zwierzęta. W odróżnieniu od zwierząt jednak większość z nas potrafi zapewnić sobie dach nad głową, pożywienie i grzejnik, który sprawi, że zapomnimy o ostrym mrozie na zewnątrz.

https://www.nagrzewnice-sklep.pl/pl/produkt/klimatyzer-master-bc80-2
Zwierzęta niestety nie radzą sobie tak dobrze, dlatego świetnym pomysłem jest okazanie dobrego serca i pomoc głodnym i zmęczonym zwierzakom. Zarówno tym żyjącym dziko, jak i tym, które dzielą z nami gospodarstwo domowego.
Kasza, słonecznik czy pszenica wystarczy, by pomóc głodnym ptakom. Niewielką ilość wystarczy wysypać na parapet lub na ziemię podczas spaceru po parku. Musimy przy tym pamiętać jedynie o tym, by pożywienie było suche. Wilgotny pokarm może przynieść skutek odwrotny od oczekiwanego – jest niebezpieczny dla zwierząt, bo może prowadzić nawet do odmrożenia układu pokarmowego.
Zimą powinniśmy zapewnić także wysokokaloryczny posiłek zwierzętom domowym trzymanym na dworze. Warto przemyśleć zabranie psa do domu lub przynajmniej spuszczenie z łańcucha. Dobrym pomysłem jest też ocieplenie budy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close